8-9

4-5

9-1

ZASADY

Uczestnicy Ekstraligi i I ligi rozgrywają mecze w terminie od 01.05 do 31.08.2019r. zgodnie z załączonym terminarzem. Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów. Przy stanie 6 : 6 obowiązuje tie-break. Przy stanie 1 : 1 w setach ,rozgrywany jest trzeci decydujący set.

Miesiąc lipiec jest „ miesiącem wakacyjnym” bez obowiązku gry. Można rozgrywać gry „awansem”.

O kolejności w tabeli decydują punkty uzyskane w sezonie (wg. zasady: zwycięstwo w meczu – 2 pkt., porażka – 1 pkt., porażka wo. – 0 pkt.).

O kolejności w tabeli decyduje liczba uzyskanych w sezonie punktów. W przypadku równej liczby punktów decyduje różnica setów, następnie różnica gemów i w ostateczności bezpośredni pojedynek.

Po zakończeniu rozgrywek, do niższej ligi spadają automatycznie dwaj zawodnicy, którzy zajęli odpowiednio miejsca 10 i 9 w lidze wyższej. Do wyższej ligi awansują automatycznie dwaj zawodnicy, z pierwszej i drugiej pozycji niższej ligi.

W kolejnych sezonach, organizatorzy mogą przyznać „dzikie karty” (WC) uprawniające do udziału w rozgrywkach, odpowiednio w lidze – Ekstralidze, I , II i III.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek, uczestnicy są zobowiązani rozegrać mecze w wyznaczonym terminie i podanie wyniku spotkania w terminie 1 dnia od dnia jego rozegrania. Obowiązek podania wyniku ciąży na gospodarzu (osobie wymienionej w terminarzu na I miejscu. Wynik należy podać głównemu organizatorowi – A. Lubomskiemu tel. 509 393 228.

Nie rozegranie meczu w terminie i brak informacji / o sytuacji i wyniku / będzie karane walkowerem.

Mecze rozgrywamy wyłącznie na kortach przy ul. Bielańskiej 66 tel. rezerwacji kortów 602 537 442 – dla uczestników rozgrywek, cena za kort z 10% rabatem. Mecze rozgrywane są co najmniej dwoma nowymi piłkami, które zapewnia gospodarz spotkania.

Przesunięcie terminu gry / z powodu choroby, urlopu itp. / jest możliwe o 1 kolejkę, czyli o 10 dni. Dopuszcza się gry „awansem”.

Informujemy, że działa nasza strona internetowa z wszelkimi informacjami.

Adres: tenislotnisko.pl Prosimy o komentarze i uwagi o rozgrywkach.

Organizatorzy: R. Żebrowski i A. Lubomski.